Schüsslerova sůl č. 4 Kalium chloratum D6

Tkáňová sůl sliznic (má regulační účinek na sliznice dýchacích a močových cest, trávicího traktu a kloubů).

Kalium chloratum D6 je také hlavní biochemická sůl pro 2. stádium zánětu, při nadváze nebo alergiích.

Draslík najdeme ve většině zeleniny: v bramborách, v zelí, čočce, celeru, rajčatech, ale i ovoce jej obsahuje: jablka, fíky, grapefruity, citróny, sušené ovoce. Také celozrnné výrobky, slunečnicová semena, ječmen, ryby (zejména mořské), maso, drůbež a mléčné výrobky ho obsahují.

Nedostatek draslíku je při vyvážené stravě prakticky nemožný. K tomu však může dojít v důsledku užívání určitých léků, následkem očkování nebo působením elektrosmogu, konzumací mléčných výrobků.

Kalium chloratum pomůže, pokud řešíte 2. stadium nemoci nebo zánětu (úrazy, šlachy, klouby, jizvy…), při nadváze, potížích s krkem nebo nosohltanem, na rýmu a alergie. Obecně je tato sůl třeba po každém traumatu. Draslík čistí od chemických jedů, je vhodný po narkóze (na nevolnost nebo zapomětlivost).

Kalium chloratum se na psychické úrovni pojí s nedostatkem schopnosti nelpět, potřebou být součástí všeho dění a životů všech okolo, lpění na pocitu bezpečí, blízkosti a vzájemného hlubokého spojení. Nenaplněnost této blízkosti (závislosti) pak může vést k agresivitě a prožívanému vzteku.

Transformační cíle:

– uvolnění se z nezdravého lpění na vztazích a na okolí

– vytvoření prostoru pro sebe i pro ostatní

– pracovat se svými schopnostmi, využít svou citlivost k vlastní změně a vlastnímu vývoji

 Nežij život ostatních, žij si po svém!

Gándhí: Sám se staň změnou, kterou si přeješ pro tento svět.

Možná Vás napadá, že Vám jsou některé z charakteristik psychických stavů již povědomé… a to je právě důvod, proč jsme biochemické soli / minerály zařadili i do naší PORADNY nebo SEMINÁŘŮ a zprostředkováváme Vám možnost jejich nákupu ve spolupráci s lékárnou Vital Point.

Biochemické soli jsou další přírodní a velmi účinnou cestou, jak podpořit naše sebeprožívání se. Stejně jako Bachovy esence.

Dr. Schüssler byl přesvědčený, že nedostatek minerálů v těle (jednoduše definovatelný analýzou fyzických projevů) vyvolává v člověku (bytosti) prožitky zatěžujících emocionálních stavů – tedy nerovnováha na fyzické úrovni těla se projevuje jako nerovnováha psychická. To ale není všechno, protože také definoval, že konkrétní psychické prožívání zatěžuje fyzickou stránku, neboť těmito prožitky „somatizujícími“ se v organismu dochází k nadměrné spotřebě solí a tedy k jejich deficitu.

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

čekanka obecná (8 – Chicory), poupě maďalu (7 – Chestnut Bud) nebo sveřep větevnatý (36 – Wild Oat).

Jak tyto esence používat?

Obraťte se na naši PORADNU: dozvíte se, zda právě tato sůl je pro Vás tou pravou, nebo s Vámi sestavíme a doporučíme Vám nejvhodnější kombinaci Schüsslerových solí.

Také můžete využít komplexního kombinovaného poradenství, ve kterém Vám kromě doporučení solí také sestavíme individuální směs Bachových esencí.

Proč kombinovat užívání Bachových esencí právě s tkáňovými solemi se dočtete v našem článku a samozřejmě Vás srdečně zveme na některý z našich SEMINÁŘŮ.

Tip Energie rostlin:

sůl č. 4 – Kalium chloratum (sůl působící na sliznice), lze velmi účinně kombinovat se solí č. 9 – Natrium phosphoricum (sůl látkové výměny) a solí č. 10 – Natrium sulfuricum (sůl vnitřní očisty)


Léčení biochemickými prostředky je neškodné, soli se dají jakkoliv kombinovat, je velice jemné a vždy cílené, kdy záleží na konkrétním jednotlivci. Minerální látky obsažené v Schüsslerových solích jsou součástí lidského organismu, tělo s nimi přirozeně každodenně hospodaří: jsou nezbytné pro jeho fungování.
Nesnižují ani jinak neovlivňují jakoukoliv jinou léčbu. Dokonce mohou potlačit i nežádoucí účinky užívaných léků.
V evropském prostředí jsou vedeny jako homeopatika podléhají lékárenskému režimu. Proto Vám nabízíme jejich nákup na www.VITALPOINT.cz.

O dalších solích se můžete dočíst zde:

č. 1 – Calcium fluoratum – tkáňová sůl pro pružnost a pevnost: tkáňová sůl pro kůži, vazivo, šlachy, cévy, svaly a také nehty

č. 2 – Calcium phosphoricum – tkáňová sůl pro kosti, nervový systém, regenerace – rekonvalescence

č. 3 – Ferrum phosphoricum – tkáňová sůl první pomoci, podpora imunitního systému, první stadium zánětu, bolest

č. 4 – Kalium chloratum – tkáňová sůl sliznic, druhé stadium zánětu, nadváha, alergie

č. 5 – Kalium phosphoricum – tkáňová sůl pro nervy a mysl, sůl životní energie

č. 6 – Kalium sulfuricum – tkáňová sůl pro očistu, chronický zánět, čistič krve a lymfy

č. 7 – Magnesium phosphoricum – tkáňová sůl známá jako „horká sedmička“: křeče, bolest, svaly, kosti, nervový systém

č. 8 – Natrium chloratum – tkáňová sůl pro rovnováhu tekutin, osmotická rovnováha, buněčná regenerace: „sůl nad zlato“

č. 9 – Natrium phosphoricum – tkáňová sůl metabolismu kyselin a zásad, metabolismus lipidů

č. 10 – Natrium sulfuricum – tkáňová sůl očisty: regulace vylučování vody, detoxikace

č. 11 – Silicea – tkáňová sůl pro vlasy, nehty, kůži: váže toxiny, napomáhá tvorbě kolagenu

č. 12 – Calcium sulfuricum – tkáňová sůl na čistící procesy a sliznice: čistič krve, dlouhodobé záněty a hnisavé procesy

Jukněte na pokračující článek k soli č.5 – Kalium phosphoricum
Můžete se i vrátit na celou stránku povídání o solích.