Schüsslerova sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6

Tkáňová sůl na čistící procesy a sliznice.

Calcium sulfuricum D6 je biochemická sůl pro vše chronické, která vnáší dynamiku do uzdravování????.

Calcium sulfuricum se v těle vyskytuje v krvi, kostech, játrech, ve žlučníku a ve svalech.

Calcium sulfuricum se významně podílí se na výstavbě pojiva, epitelu a kůže. Podporuje všechny čistící procesy v těle, a tak pomáhá čistit dlouhodobé hnisavé záněty a opakující se obtíže (opary, afty).

Zatímco sůl č. 11 – Silicea otevírá průchod hnisavým procesům, Calcium sulfuricum ho vyvádí z těla ven. Proto tedy často používáme obě soli najednou.

Calcium sulfuricum lze výborně využít při dně, revma nebo ekzémech, chronických zánětech všeho druhu (především mokvavých), na akné, při žaludečních vředech, krvácivosti (z nosu, paradentóza), vleklé bronchitidě nebo i zánětech středního ucha, močových cest, působí i při stařeckých skvrnách nebo špatné regenerační schopnosti kůže obecně. Dokonce i u neplodnosti (mužské i ženské).

Nedostatek Calcium sulfuricum na psychické úrovni vyvolává nebo může být následkem velkého rozporu mezi obrazem druhých a sebe sama nebo z přebíhání mezi dvěma polaritami (buď a nebo; všechno nebo nic) a z toho vyplývajících potíží s vymezováním hranic nejen navenek, ale i uvnitř a / nebo potíže se sebevyjádřením se. Potřebujeme rozeznat míru našich tvůrčích sil, protože pokud je nasměrujeme špatně, oslabují nás a dokonce mohou vést ke stagnaci sil a k jejich nedostatku, následně se můžeme cítit izolovaní a osamělí a stahujeme se do vlastní ulity.

Rozpoznání našich „útěků“ a bezpečí, které nám právě spojení s okolním světem a s našimi tvůrčími silami nabízí, nám napomáhá k prožitkům jednoty, ke spojení se se zdrojem všech sil.

Transformační cíle:

– sebeúcta a zdravé vymezování se

– otevřenost k okolí a bezprostřední interakce s ním

– schopnost hospodařit s vlastní tvůrčí a životní sílou

 Ne to, co říkám, definuje, co jsem, ale to, co dělám!

J.O. Donohue: Moudrost je hlubší způsob vědění zároveň je uměním žít v souladu s rytmem naší duše, našeho života a s Bohem.

 

Možná Vás napadá, že Vám jsou některé z charakteristik psychických stavů již povědomé… a to je právě důvod, proč jsme biochemické soli / minerály zařadili i do naší PORADNY nebo SEMINÁŘŮ a zprostředkováváme Vám možnost jejich nákupu ve spolupráci s lékárnou Vital Point.

Biochemické soli jsou další přírodní a velmi účinnou cestou, jak podpořit naše sebeprožívání se. Stejně jako Bachovy esence.

Dr. Schüssler byl přesvědčený, že nedostatek minerálů v těle (jednoduše definovatelný analýzou fyzických projevů) vyvolává v člověku (bytosti) prožitky zatěžujících emocionálních stavů – tedy nerovnováha na fyzické úrovni těla se projevuje jako nerovnováha psychická. To ale není všechno, protože také definoval, že konkrétní psychické prožívání zatěžuje fyzickou stránku, neboť těmito prožitky „somatizujícími“ se v organismu dochází k nadměrné spotřebě solí a tedy k jejich deficitu.

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:
plané jablko (10 – Crab Appple), vlašský ořech (33 – Walnut) nebo žebratka bahenní (34 – Water Violet).

Jak tyto esence používat?

Obraťte se na naši PORADNU: dozvíte se, zda právě tato sůl je pro Vás tou pravou, nebo s Vámi sestavíme a doporučíme Vám nejvhodnější kombinaci Schüsslerových solí.

Také můžete využít komplexního kombinovaného poradenství, ve kterém Vám kromě doporučení solí také sestavíme individuální směs Bachových esencí.

Proč kombinovat užívání Bachových esencí právě s tkáňovými solemi se dočtete v našem článku a samozřejmě Vás srdečně zveme na některý z našich SEMINÁŘŮ.

Tip Energie rostlin:

pro regeneraci kůže je vhodná kombinace soli č. 12 – Calcium sulfuricum se solí č. 11 – Silicea; užívejte dlouhodobě – alespoň 3-6 měsíců.

POUZE POZOR: sůl č. 11 – Silicea by se neměla užívat, pokud máte v těle nově (méně než 1 rok) nějaký implantát.


Léčení biochemickými prostředky je neškodné, soli se dají jakkoliv kombinovat, je velice jemné a vždy cílené, kdy záleží na konkrétním jednotlivci. Minerální látky obsažené v Schüsslerových solích jsou součástí lidského organismu, tělo s nimi přirozeně každodenně hospodaří: jsou nezbytné pro jeho fungování.
Nesnižují ani jinak neovlivňují jakoukoliv jinou léčbu. Dokonce mohou potlačit i nežádoucí účinky užívaných léků.
V evropském prostředí jsou vedeny jako homeopatika podléhají lékárenskému režimu. Proto Vám nabízíme jejich nákup na www.VITALPOINT.cz.

O dalších solích se můžete dočíst zde:

č. 1 – Calcium fluoratum – tkáňová sůl pro pružnost a pevnost: tkáňová sůl pro kůži, vazivo, šlachy, cévy, svaly a také nehty

č. 2 – Calcium phosphoricum – tkáňová sůl pro kosti, nervový systém, regenerace – rekonvalescence

č. 3 – Ferrum phosphoricum – tkáňová sůl první pomoci, podpora imunitního systému, první stadium zánětu, bolest

č. 4 – Kalium chloratum – tkáňová sůl sliznic, druhé stadium zánětu, nadváha, alergie

č. 5 – Kalium phosphoricum – tkáňová sůl pro nervy a mysl, sůl životní energie

č. 6 – Kalium sulfuricum – tkáňová sůl pro očistu, chronický zánět, čistič krve a lymfy

č. 7 – Magnesium phosphoricum – tkáňová sůl známá jako „horká sedmička“: křeče, bolest, svaly, kosti, nervový systém

č. 8 – Natrium chloratum – tkáňová sůl pro rovnováhu tekutin, osmotická rovnováha, buněčná regenerace: „sůl nad zlato“

č. 9 – Natrium phosphoricum – tkáňová sůl metabolismu kyselin a zásad, metabolismus lipidů

č. 10 – Natrium sulfuricum – tkáňová sůl očisty: regulace vylučování vody, detoxikace

č. 11 – Silicea – tkáňová sůl pro vlasy, nehty, kůži: váže toxiny, napomáhá tvorbě kolagenu

č. 12 – Calcium sulfuricum – tkáňová sůl na čistící procesy a sliznice: čistič krve, dlouhodobé záněty a hnisavé procesy

Můžete se vrátit na celou stránku povídání o solích.