Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6

Tkáňová sůl pro zuby a kosti.

Jedno v jakém věku, tato sůl je obsažena v celém těle nejčastěji, nejvíce pak právě v kostech a zubech.

Calcium phosphoricum D6 je také označována jako biochemická sůl regenerace – rekonvalescence.

Tuto sůl, která působí opravdu do hloubky, doporučujeme proto užívat dlouhodobě v maximálním množství 5-6 tablet denně (cca 3-6 měsíců).

Ve stravě se fluor vyskytuje především v rybách, korýších, ořeších, mandlích, celozrnných výrobcích, čaji, másle a sójových bobech, v zeleném listovém salátu a v řeřiše, z ovoce pak ve švestkách, rebarboře a citronech.

Calcium phosphoricum pomůže, pokud trpíte na alergie, potřebujete podpořit pevnost (hojení i zlomenin) kostí nebo zubů (kost obsahuje 85% váhy právě Calcium phosphoricum), také je nápomocná pokud řešíte krvácivost, stres nebo zapomětlivost, stabilizuje buňky.

S Calciem phosphoricem se pojí také strach z přehlédnutí, který může způsobovat právě nedostatek této soli v těle a totéž platí i obráceně: pokud trpíme strachem (prožíváme se v pocitech strachu), spotřebovává i naše tělo více této soli, a tak dochází k jejímu nedostatku.

Lidé v tomto stavu se silně drží hmotných statků, postavení a slávy i rodiny jako svých existenciálních jistot. Strach jim ale často diktuje život. Trpívají na strachy ze ztráty všeho, včetně těla / smrti, bojí se, že onemocní nevyléčitelnou nemocí. Bývají často podráždění, urputní někdy až arogantní, povrchní a vůči okolí bezohlední.

Transformační cíle spojené s touto solí bychom mohli popsat jako:

– energetická výměna s ostatními – pochopení se jako celku

– uvědomění si vlastních hodnot a rozvoj vlastních postojů, nalezení soucitu

– vnímání potřeb druhých – rovnováha mezi braním a dáváním

Kdo pomůže, tomu bude pomoženo. Uvolni se a zaposlouchej se do svých potřeb.

Skutečná síla není hmotná! Důvěřuj sobě a vyššímu vedení, dovol si blízkost, jsi součástí celku, sdílej.

Možná Vás napadá, že Vám jsou některé z charakteristik psychických stavů již povědomé… a to je právě důvod, proč jsme biochemické soli / minerály zařadili i do naší PORADNY nebo SEMINÁŘŮ a zprostředkováváme Vám možnost jejich nákupu ve spolupráci s lékárnou Vital Point.

Biochemické soli jsou další přírodní a velmi účinnou cestou, jak podpořit naše sebeprožívání se. Stejně jako Bachovy esence.

Dr. Schüssler byl přesvědčený, že nedostatek minerálů v těle (jednoduše definovatelný analýzou fyzických projevů) vyvolává v člověku (bytosti) prožitky zatěžujících emocionálních stavů – tedy nerovnováha na fyzické úrovni těla se projevuje jako nerovnováha psychická. To ale není všechno, protože také definoval, že konkrétní psychické prožívání zatěžuje fyzickou stránku, neboť těmito prožitky „somatizujícími“ se v organismu dochází k nadměrné spotřebě solí, a tedy k jejich deficitu.

 

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

Vhodná je esence z květů žebratky bahenní (34 – Water Violet) nebo vřesu (14 – Heather), hodí se také topol osika (2 – Aspen) nebo jedlý kaštan (25 – Red Chestnut).

Jak Water Violet, Heather, Aspen nebo Red Chestnut používat?

Obraťte se na naši PORADNU: dozvíte se, zda právě tato sůl je pro Vás tou pravou, nebo s Vámi sestavíme a doporučíme Vám nejvhodnější kombinaci Schüsslerových solí.

Také můžete využít komplexního kombinovaného poradenství, ve kterém Vám kromě doporučení solí také sestavíme individuální směs Bachových esencí.

Proč kombinovat užívání Bachových esencí právě s tkáňovými solemi se dočtete v našem článku a samozřejmě Vás srdečně zveme na některý z našich SEMINÁŘŮ.

Tip Energie rostlin:

pro více energie pro každý den doporučujeme kombinaci soli č. 2 – Calcium phosphoricum se solemi č. 5 – Kalium phosphoricum a č. 7 – Magnesium phosphoricum

v případě zlomenin nebo osteoporózy doplňte sůl č. 2 – Calcium phosphoricum solemi č. 1 – Calcium fluoratum a č. 11 – Silicea


Léčení biochemickými prostředky je neškodné, soli se dají jakkoliv kombinovat, je velice jemné a vždy cílené, kdy záleží na konkrétním jednotlivci. Minerální látky obsažené v Schüsslerových solích jsou součástí lidského organismu, tělo s nimi přirozeně každodenně hospodaří: jsou nezbytné pro jeho fungování.
Nesnižují ani jinak neovlivňují jakoukoliv jinou léčbu. Dokonce mohou potlačit i nežádoucí účinky užívaných léků.
V evropském prostředí jsou vedeny jako homeopatika podléhají lékárenskému režimu. Proto Vám nabízíme jejich nákup na www.VITALPOINT.cz.

O dalších solích se můžete dočíst zde:

č. 1 – Calcium fluoratum – tkáňová sůl pro pružnost a pevnost: tkáňová sůl pro kůži, vazivo, šlachy, cévy, svaly a také nehty

č. 2 – Calcium phosphoricum – tkáňová sůl pro kosti, nervový systém, regenerace – rekonvalescence

č. 3 – Ferrum phosphoricum – tkáňová sůl první pomoci, podpora imunitního systému, první stadium zánětu, bolest

č. 4 – Kalium chloratum – tkáňová sůl sliznic, druhé stadium zánětu, nadváha, alergie

č. 5 – Kalium phosphoricum – tkáňová sůl pro nervy a mysl, sůl životní energie

č. 6 – Kalium sulfuricum – tkáňová sůl pro očistu, chronický zánět, čistič krve a lymfy

č. 7 – Magnesium phosphoricum – tkáňová sůl známá jako „horká sedmička“: křeče, bolest, svaly, kosti, nervový systém

č. 8 – Natrium chloratum – tkáňová sůl pro rovnováhu tekutin, osmotická rovnováha, buněčná regenerace: „sůl nad zlato“

č. 9 – Natrium phosphoricum – tkáňová sůl metabolismu kyselin a zásad, metabolismus lipidů

č. 10 – Natrium sulfuricum – tkáňová sůl očisty: regulace vylučování vody, detoxikace

č. 11 – Silicea – tkáňová sůl pro vlasy, nehty, kůži: váže toxiny, napomáhá tvorbě kolagenu

č. 12 – Calcium sulfuricum – tkáňová sůl na čistící procesy a sliznice: čistič krve, dlouhodobé záněty a hnisavé procesy

Jukněte na pokračující článek k soli č.3 – Ferrum phosphoricum …
Můžete se i vrátit na celou stránku povídání o solích.