Calcium fluoratum_D12_Dr. Schuessler

Tkáňová sůl pro kůži, vazivo, šlachy, cévy, svaly a také nehty.

Biochemická sůl Calcium fluoratum D12 dodává tkáni potřebnou pružnost (elasticitu) a pevnost.

Tuto sůl, která působí opravdu do hloubky, doporučujeme užívat dlouhodobě v maximálním množství 5-6 tablet denně (cca 3-6 měsíců)

Ve stravě se fluor vyskytuje především v rybách, korýších, ořeších, mandlích, celozrnných výrobcích, čaji, másle a sójových bobech, v zeleném listovém salátu a v řeřiše, z ovoce pak ve švestkách, rebarboře a citronech.

V těle je Calcium fluoratum obsaženo především v zubní sklovině, kostech a buňkách svrchní vrstvy kůže. Nachází se také v elastických tkáních. Pomůže, pokud Vás trápí křehké nehty, strie, hemeroidy, zubní kaz, suché vlasy, pomáhá udržovat elasticitu cév, podporuje funkci štítné žlázy atd.

Velmi důležitá je sůl č.1 pro děti – k podpoře tvorby / růstu zubů a kostí.

Kůže je naším největším orgánem a pokud bychom její funkci vnímali v souvislostech, je to vytváření hranice mezi vnějším a vnitřním.

Nedostatek vymezení / ohraničení obvykle vede k nedostatku Calcium fluoratum. Lidé s nedostatkem tohoto minerálu / této soli se někdy stávají křečovitými, hledajícími oporu a podporu z vnějšku.
Je pro ně těžké říkat NE.
Těžko se také loučí, nesnadno ukončují i nechat jít je často nemožné.
OBRÁCENĚ ale také platí, že nedostatek flexibility může také vést k nedostatku Calcia fluorata.
Také skrývání obav a napětí za úsměv může být způsobeno jeho nedostatkem.

V. Frankl řekl: Jsem a to, že jsem, je dobře!

Život znamená změnu! Ale změna je možná pouze tehdy, pokud jsme dostatečně flexibilní.

Možná Vás napadá, že Vám jsou některé z charakteristik psychických stavů již povědomé… a to je právě důvod, proč jsme biochemické soli / minerály zařadili i do naší PORADNY nebo SEMINÁŘŮ a zprostředkováváme Vám možnost jejich nákupu ve spolupráci s lékárnou Vital Point.

Biochemické soli jsou další přírodní a velmi účinnou cestou, jak podpořit naše sebeprožívání se. Stejně jako Bachovy esence.

Dr. Schüssler byl přesvědčený, že nedostatek minerálů v těle (jednoduše definovatelný analýzou fyzických projevů) vyvolává v člověku (bytosti) prožitky zatěžujících emocionálních stavů – tedy nerovnováha na fyzické úrovni těla se projevuje jako nerovnováha psychická. To ale není všechno, protože také definoval, že konkrétní psychické prožívání zatěžuje fyzickou stránku, neboť těmito prožitky „somatizujícími“ se v organismu dochází k nadměrné spotřebě solí a tedy k jejich deficitu.

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

Nejvhodnější je esence z květů vlašského ořechu (33 – Walnut), hodí se také zeměžluč lékařská (4 – Centaury) nebo řepík lékařský (1 – Agrimony).

Jak Walnut, Centaury nebo Agrimony používat?

Obraťte se na naši PORADNU: dozvíte se, zda právě tato sůl je pro Vás tou pravou, nebo s Vámi sestavíme a doporučíme Vám nejvhodnější kombinaci Schüsslerových solí.

Také můžete využít komplexního kombinovaného poradenství, ve kterém Vám kromě doporučení solí také sestavíme individuální směs Bachových esencí.

Proč kombinovat užívání Bachových esencí právě s tkáňovými solemi se dočtete v našem článku a samozřejmě Vás srdečně zveme na některý z našich SEMINÁŘŮ.

Tip Energie rostlin:

Pro hladkou, elastickou kůži, pevné a pružné vlasy a nehty (a např. také při zkrácených šlachách) doporučujeme sůl č. 1 – Calcium fluoratum kombinovat se solemi č. 8 – Natrium chloratum a č. 11 – Siliceou: ráno: č. 1 – Calcium fluoratum, poledne: č. 8 – Natrium chloratum, večer: č. 11 – Silicea

na prořezávání dětských zoubků vyzkoušejte sůl č. 1 – Calcium fluoratum a sůl č. 2 – Calcium phosphoricum


Léčení biochemickými prostředky je neškodné, soli se dají jakkoliv kombinovat, je velice jemné a vždy cílené, kdy záleží na konkrétním jednotlivci. Minerální látky obsažené v Schüsslerových solích jsou součástí lidského organismu, tělo s nimi přirozeně každodenně hospodaří: jsou nezbytné pro jeho fungování.
Nesnižují ani jinak neovlivňují jakoukoliv jinou léčbu. Dokonce mohou potlačit i nežádoucí účinky užívaných léků.
V evropském prostředí jsou vedeny jako homeopatika podléhají lékárenskému režimu. Proto Vám nabízíme jejich nákup na www.VITALPOINT.cz.

O dalších solích se můžete dočíst zde:

č. 1 – Calcium fluoratum – tkáňová sůl pro pružnost a pevnost: tkáňová sůl pro kůži, vazivo, šlachy, cévy, svaly a také nehty

č. 2 – Calcium phosphoricum – tkáňová sůl pro kosti, nervový systém, regenerace – rekonvalescence

č. 3 – Ferrum phosphoricum – tkáňová sůl první pomoci, podpora imunitního systému, první stadium zánětu, bolest

č. 4 – Kalium chloratum – tkáňová sůl sliznic, druhé stadium zánětu, nadváha, alergie

č. 5 – Kalium phosphoricum – tkáňová sůl pro nervy a mysl, sůl životní energie

č. 6 – Kalium sulfuricum – tkáňová sůl pro očistu, chronický zánět, čistič krve a lymfy

č. 7 – Magnesium phosphoricum – tkáňová sůl známá jako „horká sedmička“: křeče, bolest, svaly, kosti, nervový systém

č. 8 – Natrium chloratum – tkáňová sůl pro rovnováhu tekutin, osmotická rovnováha, buněčná regenerace: „sůl nad zlato“

č. 9 – Natrium phosphoricum – tkáňová sůl metabolismu kyselin a zásad, metabolismus lipidů

č. 10 – Natrium sulfuricum – tkáňová sůl očisty: regulace vylučování vody, detoxikace

č. 11 – Silicea – tkáňová sůl pro vlasy, nehty, kůži: váže toxiny, napomáhá tvorbě kolagenu

č. 12 – Calcium sulfuricum – tkáňová sůl na čistící procesy a sliznice: čistič krve, dlouhodobé záněty a hnisavé procesy

Jukněte na pokračující článek k soli č.2 – Calcium phosphoricum …
Můžete se i vrátit na celou stránku povídání o solích.