Schüsslerova sůl č. 11 Silicea D12

Tkáňová sůl pro vlasy, nehty, kůži.

Silicea D12 je biochemická sůl zprostředkující krásu a omlazení ????: váže toxiny, napomáhá tvorbě kolagenu.

Kyselina křemičitá se nachází ve většině obilovin, ale nejběžnější je proso. Siliceu najdete také v jahodách, fících, okurkách, ovsu, ve všech druzích zelí, hlávkovém salátu, jehněčím, chřestu a špenátu.

Silicea je v těle ze všech 12 biochemických minerálů nejvíce potřebná. Nachází se ve svrchní vrstvě kůže, v nehtech, vlasech a v kostech.

Silicea (oxid křemičitý, tedy ne tak „úplně sůl“) je opravdu nepostradatelná. Potřebujeme ji pro zlepšení pevnosti a pružnosti pojivových tkání, stará se o kvalitu vlasů, nehtů, kůže, chrupavek, plotýnek a kloubů. Pomáhá při léčbě hnisavých ložisek (angína, abscesy), při atopickém ekzému, při nadměrném pocení nebo podvýživě. Působí proti ukládání usazenin v cévách a rozvoji aterosklerózy.  Okamžitě jí také nasazujeme při zánětu středního ucha nebo pokud se nám vytvoří hnisavý zubní váček.

Nedostatek Silicei na psychické úrovni může být způsoben věčným nutkáním fungovat podle plánu, tedy jistou strnulostí a nedostatečnou flexibilitou. Pro ty, kteří trpí nedostatkem silicei jsou také typické strachy z konfliktů, těžké přijímání zpětné vazby, prožívané pocity méněcennosti, strach z nemocí, neschopnost nastavit hranice, uzavřenost.

Transformační cíle:

– rozeznání vlastních možností a dovedností

– nahlédnutí do svého nitra

– vybudování si stabilního sebevědomí

– otevření se vlastním emocím a důvěra své intuici

Překonám sám sebe, a přesto zůstanu věrný / á své cestě, flexibilně respektuji své možnosti.

 

Možná Vás napadá, že Vám jsou některé z charakteristik psychických stavů již povědomé… a to je právě důvod, proč jsme biochemické soli / minerály zařadili i do naší PORADNY nebo SEMINÁŘŮ a zprostředkováváme Vám možnost jejich nákupu ve spolupráci s lékárnou Vital Point.

Biochemické soli jsou další přírodní a velmi účinnou cestou, jak podpořit naše sebeprožívání se. Stejně jako Bachovy esence.

Dr. Schüssler byl přesvědčený, že nedostatek minerálů v těle (jednoduše definovatelný analýzou fyzických projevů) vyvolává v člověku (bytosti) prožitky zatěžujících emocionálních stavů – tedy nerovnováha na fyzické úrovni těla se projevuje jako nerovnováha psychická. To ale není všechno, protože také definoval, že konkrétní psychické prožívání zatěžuje fyzickou stránku, neboť těmito prožitky „somatizujícími“ se v organismu dochází k nadměrné spotřebě solí a tedy k jejich deficitu.

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

řepík lékařský (1 – Agrimony), vřes obecný (14 – Heather), jírovec maďal (7 – Chestnut Bud), vlašský ořech (33 – Walnut) nebo žebratka bahenní (34 – Water Violet).

Jak tyto esence používat?

Obraťte se na naši PORADNU: dozvíte se, zda právě tato sůl je pro Vás tou pravou, nebo s Vámi sestavíme a doporučíme Vám nejvhodnější kombinaci Schüsslerových solí.

Také můžete využít komplexního kombinovaného poradenství, ve kterém Vám kromě doporučení solí také sestavíme individuální směs Bachových esencí.

Proč kombinovat užívání Bachových esencí právě s tkáňovými solemi se dočtete v našem článku a samozřejmě Vás srdečně zveme na některý z našich SEMINÁŘŮ.

Tip Energie rostlin:

pro krásu je vhodná např. kombinace soli č. 11 – Silicea se solí č. 1 – Calcium fluoratum; užívejte dlouhodobě – alespoň 3-6 měsíců.

POZOR: sůl č. 11 – Silicea by se neměla užívat, pokud máte v těle nově (méně než 1 rok) nějaký implantát a vždy jí užíváme POUZE v potenci D12.


Léčení biochemickými prostředky je neškodné, soli se dají jakkoliv kombinovat, je velice jemné a vždy cílené, kdy záleží na konkrétním jednotlivci. Minerální látky obsažené v Schüsslerových solích jsou součástí lidského organismu, tělo s nimi přirozeně každodenně hospodaří: jsou nezbytné pro jeho fungování.
Nesnižují ani jinak neovlivňují jakoukoliv jinou léčbu. Dokonce mohou potlačit i nežádoucí účinky užívaných léků.
V evropském prostředí jsou vedeny jako homeopatika podléhají lékárenskému režimu. Proto Vám nabízíme jejich nákup na www.VITALPOINT.cz.

O dalších solích se můžete dočíst zde:

č. 1 – Calcium fluoratum – tkáňová sůl pro pružnost a pevnost: tkáňová sůl pro kůži, vazivo, šlachy, cévy, svaly a také nehty

č. 2 – Calcium phosphoricum – tkáňová sůl pro kosti, nervový systém, regenerace – rekonvalescence

č. 3 – Ferrum phosphoricum – tkáňová sůl první pomoci, podpora imunitního systému, první stadium zánětu, bolest

č. 4 – Kalium chloratum – tkáňová sůl sliznic, druhé stadium zánětu, nadváha, alergie

č. 5 – Kalium phosphoricum – tkáňová sůl pro nervy a mysl, sůl životní energie

č. 6 – Kalium sulfuricum – tkáňová sůl pro očistu, chronický zánět, čistič krve a lymfy

č. 7 – Magnesium phosphoricum – tkáňová sůl známá jako „horká sedmička“: křeče, bolest, svaly, kosti, nervový systém

č. 8 – Natrium chloratum – tkáňová sůl pro rovnováhu tekutin, osmotická rovnováha, buněčná regenerace: „sůl nad zlato“

č. 9 – Natrium phosphoricum – tkáňová sůl metabolismu kyselin a zásad, metabolismus lipidů

č. 10 – Natrium sulfuricum – tkáňová sůl očisty: regulace vylučování vody, detoxikace

č. 11 – Silicea – tkáňová sůl pro vlasy, nehty, kůži: váže toxiny, napomáhá tvorbě kolagenu

č. 12 – Calcium sulfuricum – tkáňová sůl na čistící procesy a sliznice: čistič krve, dlouhodobé záněty a hnisavé procesy

Jukněte na pokračující článek k soli č.12 – Calcium sulfuricum
Můžete se i vrátit na celou stránku povídání o solích.