Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6

Tkáňová sůl metabolismu.

Biochemická sůl Natrium phosphoricum D6 napomáhá v těle udržovat acido-basickou rovnováhu.

I zde se doporučuje jíst málo z následujících potravin: nakládané olivy, sýr, klobása, uzené maso a rybí výrobky, vejce, mléčné výrobky a kolové nápoje. Na druhou stranu zdravými zdroji fosforečnanu sodného jsou hrášek, jahody, mrkev, čočka, žito, pšenice, celer a ořechy.

Natrium phosphoricum pomůže při vylučování odpadních produktů, při obnově buněk a krvetvorbě, pomáhá hospodařit s tuky a při odbourávání cukrů. Také pomůže, pokud řešíme obtíže: nadváha, akné, dna, pálení žáhy, bolest kloubů, povlaky na jazyku, průjmy a doporučujeme ho užívat při pití kávy.

Nedostatek Natria phosphorica na psychické úrovni může být způsoben vynakládáním přílišného úsilí a množství energie na nevhodné věci, poněkud podle motta: „Co nejde silou, půjde ještě větší silou!“. Také zakrývání a zadržování vlastních pocitů může být následkem nebo naopak původem nedostatku tohoto biominerálu. Lidé s nedostatkem sodíku často prožívají vztek, agresivitu, bývají choleričtí, ale také dokáží být zahořklí, smutní, neodvážní až zbabělí.

Po vyrovnání nedostatku sodíku se stávají dobromyslnými a vlídnými. Získávají odvazu dosáhnout v dané oblasti požadovaného cíle s optimálním vynaložením sil, bez ničivého tlaku – a to jak v myšlenkách, tak prožívání se nebo činech.

Transformační cíle:

– na všechno existuje správná míra

– jemnost a mírnost jsou v životě důležité a nezbytné

– schopnost se emocionálně otevřít (není co skrývat)

Pro sílu platí následující: Tolik, kolik je potřeba, a tak málo, jak je to jen možné!

 

Možná Vás napadá, že Vám jsou některé z charakteristik psychických stavů již povědomé… a to je právě důvod, proč jsme biochemické soli / minerály zařadili i do naší PORADNY nebo SEMINÁŘŮ a zprostředkováváme Vám možnost jejich nákupu ve spolupráci s lékárnou Vital Point.

Biochemické soli jsou další přírodní a velmi účinnou cestou, jak podpořit naše sebeprožívání se. Stejně jako Bachovy esence.

Dr. Schüssler byl přesvědčený, že nedostatek minerálů v těle (jednoduše definovatelný analýzou fyzických projevů) vyvolává v člověku (bytosti) prožitky zatěžujících emocionálních stavů – tedy nerovnováha na fyzické úrovni těla se projevuje jako nerovnováha psychická. To ale není všechno, protože také definoval, že konkrétní psychické prožívání zatěžuje fyzickou stránku, neboť těmito prožitky „somatizujícími“ se v organismu dochází k nadměrné spotřebě solí a tedy k jejich deficitu.

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

Právě k této soli je snadné kombinovat pro její ještě větší účinnost Bachovy esence:

vrba žlutá (38 – Willow), cesmína ostrolistá (15 – Holly), dub letní (22 – Oak), buk lesní (3 – Beech) nebo krizovka.

Jak tyto esence používat?

Obraťte se na naši PORADNU: dozvíte se, zda právě tato sůl je pro Vás tou pravou, nebo s Vámi sestavíme a doporučíme Vám nejvhodnější kombinaci Schüsslerových solí.

Také můžete využít komplexního kombinovaného poradenství, ve kterém Vám kromě doporučení solí také sestavíme individuální směs Bachových esencí.

Proč kombinovat užívání Bachových esencí právě s tkáňovými solemi se dočtete v našem článku a samozřejmě Vás srdečně zveme na některý z našich SEMINÁŘŮ.

Tip Energie rostlin:

pro jarní očistu můžeme kombinovat sůl č. 9 – Natrium phosphoricum v kombinaci se solí č. 5 – Kalium phosphoricum a solí č. 10 – Natrium sulfuricum:
ráno: č. 10 – Natrium sulfuricum, poledne: č. 5 – Kalium phosphoricum, večer: č. 9 – Natrium phosphoricum


Léčení biochemickými prostředky je neškodné, soli se dají jakkoliv kombinovat, je velice jemné a vždy cílené, kdy záleží na konkrétním jednotlivci. Minerální látky obsažené v Schüsslerových solích jsou součástí lidského organismu, tělo s nimi přirozeně každodenně hospodaří: jsou nezbytné pro jeho fungování.
Nesnižují ani jinak neovlivňují jakoukoliv jinou léčbu. Dokonce mohou potlačit i nežádoucí účinky užívaných léků.
V evropském prostředí jsou vedeny jako homeopatika podléhají lékárenskému režimu. Proto Vám nabízíme jejich nákup na www.VITALPOINT.cz.

O dalších solích se můžete dočíst zde:

č. 1 – Calcium fluoratum – tkáňová sůl pro pružnost a pevnost: tkáňová sůl pro kůži, vazivo, šlachy, cévy, svaly a také nehty

č. 2 – Calcium phosphoricum – tkáňová sůl pro kosti, nervový systém, regenerace – rekonvalescence

č. 3 – Ferrum phosphoricum – tkáňová sůl první pomoci, podpora imunitního systému, první stadium zánětu, bolest

č. 4 – Kalium chloratum – tkáňová sůl sliznic, druhé stadium zánětu, nadváha, alergie

č. 5 – Kalium phosphoricum – tkáňová sůl pro nervy a mysl, sůl životní energie

č. 6 – Kalium sulfuricum – tkáňová sůl pro očistu, chronický zánět, čistič krve a lymfy

č. 7 – Magnesium phosphoricum – tkáňová sůl známá jako „horká sedmička“: křeče, bolest, svaly, kosti, nervový systém

č. 8 – Natrium chloratum – tkáňová sůl pro rovnováhu tekutin, osmotická rovnováha, buněčná regenerace: „sůl nad zlato“

č. 9 – Natrium phosphoricum – tkáňová sůl metabolismu kyselin a zásad, metabolismus lipidů

č. 10 – Natrium sulfuricum – tkáňová sůl očisty: regulace vylučování vody, detoxikace

č. 11 – Silicea – tkáňová sůl pro vlasy, nehty, kůži: váže toxiny, napomáhá tvorbě kolagenu

č. 12 – Calcium sulfuricum – tkáňová sůl na čistící procesy a sliznice: čistič krve, dlouhodobé záněty a hnisavé procesy

Jukněte na pokračující článek k soli č.10 – Natrium sulfuricum
Můžete se i vrátit na celou stránku povídání o solích.